Batman’da Kayyum Koltuk Değnekleri Olmadan Yürüyemeyen Kişiyi Süpürgeci Olarak Görevlendirdi

Batman Belediyesi’ne atanan kayyum, bir kısmı müdürlük yapan 140 personelin çalışma yerlerini değiştirdi. Koltuk değnekleri olmadan yürüyemeyen bir işçinin süpürgeci olarak temizlik işlerinde görevlendirildiği belirtildi.

Batman Belediyesi eşbaşkanları Songül Korkmaz ve Mehmet Demir’in 23 Mart’ta görevlerinden alınarak yerlerine atanan kayyum, 140 personelin yerini değiştirdi.

Mezopotamya Ajans’ta yer alan habere göre; belediyeye bağlı Personel A.Ş.’de çalışan personellerin görev yerlerinin 14 Mayıs’ta değiştirildiği belirtilirken, alınan kararın hala personellere tebliğ edilmediği ifade edildi.

Koltuk Değnekleri Olmadan Yürüyemeyen Kişi Süpürgeci Olarak Görevlendirildi

Belediyede sosyolog olarak görev yapan personelin, temizlik işine; mühendisler ise kanalizasyon onarma işine verildi. Belediyede kameraman olarak görev yapan personelin ise kanalizasyon görüntülemeye görevlendirilirken, özellikle 60 yaş üstü büro işçileri içinde Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne süpürgeci ve beden işçisi olarak yeni iş tanımlaması yapıldı. Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nde büro işçisi olarak çalışan ve koltuk değnekleri olmadan yürüyemeyen engelli Mehmet Şirin Esmer de temizlik işine süpürgeci olarak verildi.