Galatasaray Üniversitesi’nde İş Cinayetinin Faturası Aileye Kesildi

Galatasaray Üniversitesi’nde 2015 yılında yaşanan iş cinayetinde hayatını kaybeden Arif Arslan’ın ailesine, kaldıkları üniversite lojmanından çıkmaları için 14 Eylül’e kadar süre verildi.

Kasım 2015’te, iş tanımı içinde olmamasına rağmen idari amirlerinin baskısı sebebiyle arızalanan asansörün tadilatıyla ilgilenen elektrik teknisyeni Arif Arslan, tamirat sırasında hayatını kaybetmişti. Galatasaray Üniversitesi öğrencilerinin yaptığı eylemler sonucu, üniversite yönetimi “maalesef çok iyi niyetinin, çok çalışkanlığının kurbanı oldu” yaklaşımından üstü kapalı olarak vazgeçmek zorunda kalmış; Arslan’ın çocuklarına burs ve Rektör Ertuğrul Karsak’ın görev süresi boyunca ailenin lojmanda kalmaya devam etmesi sözü vermişti. Ancak olayın üstünden zaman geçtikçe, bu sözler unutuldu. Üniversitenin ‘hayırsever rektör’ imajına artık gerek duymadığını düşünen yönetim, ailenin kaldıkları lojmanı 14 Eylül’e kadar boşaltmalarını istedi. Arif Arslan’ın eşi Hatice Arslan’a, aksi takdirde müdahalede bulunulacağına dair bir de tebligat gönderildi.

Galatasaray Üniversitesi yönetiminin sorumluluğunda meydana gelen iş cinayeti sebebiyle eşini kaybeden Hatice Arslan’ın üniversite yönetiminden tek talebi, büyük oğlunun sınava hazırlandığı bu seneyi de lojmanda geçirebilmek. Galatasaray Üniversitesi öğrencileri Hatice Arslan’ın talebinin gerçekleşmesi için Arslan ailesine destek olmaya devam ederken, Galatasaray Üniversitesi Rektörlüğü konuyla ilgili görüş bildirmekten kaçınıyor.

(Kaynak: Gazete Damga)