Karantinadan Çıkan Yurttaşlara Otobüs Biletleri 2 Katı Fiyatına Verildi

Yurt dışından gelen ve karantina süresi biten yurttaşlar İstanbul’da kaldıkları yurtlardan tahliye edilerek Metro Turizm’in tesisine getirildi. Yurttaşlardan normalin iki katı ücret alındı.

BirGün’de yer alan habere göre; yurt dışından gelen yurttaşlardan karantina süreci bitenler, İstanbul’da kaldıkları yurtlardan tahliye edildi. Tahliye sırasında servislerle Metro Turizm’in Samandıra’daki tesisine götürülen yurttaşlardan normalin iki katı bilet ücreti alındı.

Tahliye edilenler kesinlikle bir planlama olmadığını kalabalık servislerle seyahat ettiklerini ve Metro Turizm’e mecbur bırakıldıklarını söyledi. Ayrıca yolcuların çoğunda herhangi bir koruma olmaması dikkat çekti.

14 gündür İstanbul Florya Kız Yurdun’da karantina altına alınan yurttaşlar daha önce de buna benzer uygulamayı konsolosluklarda yaşadıklarını o zaman da pahalı uçak biletlerine mecbur bırakıldıklarını söylediler. İstanbul’dan Ankara’ya gidiş için 175 TL, İzmir için 250 TL’ye bilet satan Metro Turizm’de yolculara 360 TL’yi bulan biletler kesilmiş.